Akademia Pana Kleksa jako przykład lektury ponadczasowej

W szkole czyta się  wiele różnych książek, które niekoniecznie są interesujące dla czytelnika. Są również książki, po które sięga się z ciekawością i przyjemnością, które przenoszą czytelnika do innego świata. Przykładem takiej książki jest właśnie “Akademia Pana Kleksa” autorstwa Jana Brzechwy. Pomimo tego, że jest to książka, która powstała w 1946 roku, nadal jest aktualna i chętnie czytana przez ludzi w różnym wieku.

Dlaczego “Akademia Pana Kleksa lektura” nadal jest chętnie czytana?

Przygody Pana Kleksa i innych bohaterów książki mają miejsce w tytułowej Akademii, która mieści się na ulicy Czekoladowej. Tym, co przyciąga czytelnika do książki są na pewno ciekawe zajęcia które odbywają się w Akademii. Zajęcia te różnią się znacznie od tych, które są znane ze szkoły. Świat uczniów jest intrygujący i ciekawy, przyjemnie czyta się o ich przygodach i wspólnie z nimi przeżywa się różne emocje. Czytelnicy sięgają po nią również po to, aby przenieść się do innego, zaczarowanego i  kolorowego świata . Szkoła, do której chodzą bohaterowie książki Jana Brzechwy jest to szkoła bez rywalizacji, ucząca wielu pożytecznych umiejętności w bardzo ciekawy sposób. Jest to szkoła, do której chciałby chodzić każdy uczeń. W szkole nie ma ocen, uczniowie jako nagrody otrzymują kolorowe piegi, które zdobią ich twarze. Czytanie o innym rodzaju szkoły, niż ta, którą wszyscy znamy, wzbudza w czytelniku ciekawość do czytania “Akademii Pana Kleksa”. 

Dlaczego warto przeczytać książkę o Panu Kleksie?

Książka Jana Brzechwy opowiada o innym rodzaju szkoły niż taki, który znamy z własnego doświadczenia. Dla dzieci jest to fantastyczna okazja do przeczytania o innym typie lekcji, dla dorosłych może to być motywacja do tego, aby powspominać własną szkołę. Zarówno u  dorosłych jak i u dzieci przeczytanie tej książki pozytywnie wpłynie na wyobraźnię. Książka jest napisana prostym językiem, co sprawia, że bardzo łatwo i przyjemnie się ją czyta. Jest to przykład lektury, po który sięga się z przyjemnością. Jest to również książka, która zachęca czytelnika do marzeń o tym, żeby przeżyć takie przygody jakie mają bohaterowie książki. 

About the Author

You may also like these